Webové stránky jsou někdy přeceňovány, ale často extrémně podceňovány. Dnes jsou marketingové aktivity a obchodní aktivity společností extrémně důležité, protože rozhodují o obchodních úspěších firem.

Obsah webu se scvrkne na vitrínu z 80. let obsahující kontaktní informace. Chybí komunikace se zákazníky, chybí tomu srdce, chybí tomu obsah a fotografie, které by polidštily vztah se zákazníkem. Na začátku projekty chyběla marketingová úvaha a analýza: „K čemu vlastně webové stránky mají sloužit?“

Hrubě se také podceňuje samotná technologie webových stránek. Velice často se setkáváme se stavem, kdy stránky někdo firmě navrhnul, „naprogramoval“ a šel takzvaně „od toho“. Stránky jsou pro jiného dodavatele „nečitelné“, firma-odběratel už nemá prostor plnit jejich obsah a rozvíjet komunikaci. Jenže webové stránky jsou jako zahrádka u vašeho domu. Musíte ji osadit, okopávat, zalévat a neustále o ni pečovat, aby to mělo výsledky.

Sami provozujeme a spravujeme vlastní projekty s intenzivní marketingovou komunikací (online) a přesně víme, kde se podcenění této technologické části okamžitě projeví.

webové stránky, web

Budujeme samotné webové stránky

První věc je vybudování webu, určení cílů, vytvoření procesů a přiřazení lidských a materiálních zdrojů. Vždyť webové stránky mohou být i eshopem nebo konferencí se zákazníky. Záleží to na odvaze obchodu a marketingu firmy.

Nemělo by se zapomenout, že:

  • webové stránky se musí z technologického hlediska vybudovat, stanovit správný redakční systém a technologii,
  • mělo by se stanovit, jak budou vypadat z hlediska obsahového a vizuálního,
  • mělo by se říci, jak a kdo bude stránky obsluhovat, zda inhouse nebo externě a vytvořit v marketingu prostředky pro tyto úkoly.

Obsah webu

Funkční stránky musí obsahovat to nejdůležitější: a to obsah, fotografie, videa. Kromě těchto interaktivních prvků, ale musí obsahovat technologie pro optimalizaci (dále v textu).

Obsah nemůžete jen vzít a zkopírovat z výroční zprávy společnosti a boardu. Na internetu je komunikace jiná, rychlejší, omezenější, nemáte tolik pozornosti čtenáře a musíte o ni více bojovat, takže se vám bude hodit dobrý copywriter.

Určitě se zaměřte také na vizuální stránku věci, protože na sociálních sítích jsou lidi zvyklí konzumovat obrázky a videa.

Optimalizace webu

Texty, které musí být skvěle napsané, aby se líbily lidem, musí se líbit také Google, Seznamu a Bingu a ostatním vyhledávačům. Když budou texty pro lidi správně doplněné o informace pro Boty (sorry, terminus technicus), dostanou se ve vyhledávačích výše. Jaký to bude pro vás mít přínos?

Budou se vám třeba snáze hledat zaměstnanci, budete díky vašemu obsahu odkazování z jiných webů, budete zajímavější pro obchodní partnery atd. atd. a to všechno pomůže obchodu.

Provozování a správa

Když už všechno funguje a sviští, neměli byste zapomenout na to, že „zahrádka“ se musí zalévat. Musíte dodávat články, psát o nových produktech, správně je indexovat, nebo doplňovat do eshopu.

Stojí to čas, peníze, ale když to budete dělat správně, má to smysl.

Oponentura od nás

A když stránky už máte nebo vám je někdo nabízí, můžete se na nás obrátit s úkolem, abychom pro vás vyrobili oponenturu nabízeného řešení. Věřte, že externí názor může hodně znamenat pro výši prostředků, které do projektu chcete investovat. Není to přeco záležitost na měsíc nebo rok. Životnost dobrý stránek se s dobrým zadáním a realizací může prodloužit na pět let.

Uděláme pečlivou analýzu a vypracujeme pro vás doporučení.

Web jinak

Nakonec se může stát, že si z webu uděláte platformu pro svou dealerskou síť nebo diskuzní konferenci apod. A to všechno je dobré, prospívá to firemnímu obchodu.

Stejně jako v jiných částech vašeho podnikání, potřebujete na začátku stanovit obchodní cíle a zadání a pak je postupně realizovat. Webové stránky jsou velice komplexní věc a jejich nevhodný obsah, špatně cílený nebo nepochopení cílové skupiny může mít klidně i negativní dopad na vaše podnikání. Třeba právě teď si někdo prohlíží vaše stránky a říká si: „přeci u nich nebudu kupovat tohle a ono, když ani neumí udělat hezké stránky, aby se v nich člověk vyznal a něco mu přinesly.“